Medya / Bizden Haberler

Paspayı Markamız Tescillendi

Dünya çapında, sayılı inşaat firmalarının yurt içi ve yurt dışı şantiyelerinde uzun yıllar çalışarak elde edilen bilgi, beceri, tecrübe ve tasarrufları ile 1985 yılında kurulan Gurbetçiler Plastik, gerek yurt içinde gerekse uluslararası arenada siz müşterilerinin teveccühü ve tercihi ile 2011 yılına gelmiştir. 25 yıldır üretiminde öncü ve isim sahibi olduğumuz "PASPAYI®" markamız olarak tescillendirilmiştir.

Depremde Yapıların Yıkılmasının Nedenlerinden Biride Paspaylarının Yetersiz Kullanılmasıdır

Marmara bölgesinde 1999 yılında yaşadığımız iki büyük depremin ardından İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerimizde yaşayan vatandaşlar binalarının olası bir depreme karşı incelenmesi işine önem vermeye başladılar. Gerek kendi yaptıkları gerekse bir uzman aracılığıyla yaptırdıkları incelemeler sırasında, yapıların bodrum katlarında daha büyük miktarda olmak üzere beton taşıyıcı elemanlarda korozyon adı verilen bir oluşum ile karşılaşıldı. Beton elemanlarda korozyonun oluşmasında bir çok neden olmak ile birlikte en önemli nedenin beton örtüsü tabakası denilen paspaylarının yetersiz olması uzmanlarca kabul edilmektedir.

"Depremde yapıların yıkılma nedenlerinden biri de paspaylarının uygunsuz ve yetersiz kullanılmasıdır. Uygun ve yeterli paspayı kullanmak yapıların ömrünü uzatır!"

Web Sitemiz Yeni Yüzüyle Yayında

Gurbetçiler Plastik web sitesi yeni yüzüyle yayında.