Ürünler / Kalıp Yardımcı Malzemeleri Metal Grubu

Saplama (Tie-Rot)

Başlıca perde-kolon ve kiriş kalıplarının iki yüzündeki panoların arasındaki gerekli bağlatıyı sağlamada vazgeçilmez elemanlarsa da; kalıbın gereksinimine ve uygulamacının isteğine uygun olarak çok çeşitli uygulamada yer alırlar. Kaytan dişli özel yapısı dolayısı ile sıkma ve sökme işlemi çok hızlıdır. Standart dişli saplamalara kıyasla, beton şerbeti gibi çevre kirliliğinden daha az rahatsız olurlar. Bakımları kolay ve ömürleri uzundur.


Ürün Detaylarını İncele —›

Saplama (Tie-Rot) Somunu

Sfero dökümden mamuldür. Kullanımı basit ve emniyetlidir. Çok kere takılıp sökmek için özel bir anahtar bile gerekmez. Özel yapıları dolayısıyla uygun ebatta bir çekiç veya demir çubuk bu işi görür.


Ürün Detaylarını İncele —›

Saplama (Tie-Rot) Somun Aynası

Çelik saçtan mamuldür. Somun baskı gücünü dağıtarak artırır. Kalıp sökümünde saplama çıkarıldıktan sonra düşüp kaybolmaması için istenirse kalıba tespit edilebilmelerine yarayan özel vida / çivi delikleri vardır.


Ürün Detaylarını İncele —›

Klips (Kalıp Bağlama Firketesi)

Saç pano kalıpların montajında kullanılır. Sfero dökümden mamuldür.


Ürün Detaylarını İncele —›

Teleskopik Dikme Mekanizma Somunu

Su Tutucu "Water Stop"

Su yapılarında iki ucuna karşılıklı özel tip saplama (Tie-rot) monte edilerek kalıbın takviye edilmesi sağlanır. Kalıp içindeki saplamaların dışında koruyucu boru vardır. Beton döküldükten sonra saplamalar sökülür kalıp alındıktan sonra saplama boşlukları katkılı özel harçla doldurulur. Sfero dökümden mamuldür. Ortası dolu,dışı flanşlıdır.


Ürün Detaylarını İncele —›

Çiroz Kilidi

Perde, kolon ve kiriş kalıplarının karşılıklı tespitinde saplama (tie-rot) yerine demir çubuk kullanılması halinde; çubuğun iki ucuna takılarak kalıbın açılmasına mani olur. Yaylı tırtıllı çelik mandalı sayesinde demir çubuğu emniyetle sıkarak tutar.


Ürün Detaylarını İncele —›

Kamalı Saplama Kilidi (Çiroz Döküm)

Perde, kolon ve kiriş kalıplarının karşılıklı tespitinde saplama (tie-rot) yerine demir çubuk kullanılması halinde; çubuğun iki ucuna takılarak üzerindeki kama çıkarılarak demir çubuğun sabitlenmesi sağlanır. Sfero dökümden mamuldür. Çok uzun ömürlü kullanılabilir.


Ürün Detaylarını İncele —›

Çiroz Sıkma Makinesi

Perde, kolon ve kiriş kalıplarının karşılıklı tespitinde saplama (tie-rot) yerine demir çubuk kullanılması halinde; çubuğun iki ucuna takılarak kalıbın açılmasına mani olan kilidi sıkma elemanıdır.


Ürün Detaylarını İncele —›